What is Fue Hair Transplant

FUE saç ekimi nedir?

FUE saç ekimi nedir? sorusuna yanıt verelim. FUE yöntemi ile saç ekimi uzun yıllardır saç ekim alanında en çok tercih edilen ekim tekniğidir. Son dönemlerde saç ekimi yaptıracak kişiler tarafından da en çok tercih edilen saç ekim yöntemi haline gelmiştir. FUE yöntemi saçların yoğun olduğu ve genetik olarak en az dökülme gösteren donör bölgesinden alınan saç kökleri ile yapılır.  Yani iki kulak arasında kalan ense kısmından micro motor yardımı ile alınan greftlerin teker teker açık ya da seyrek olan bölgelere ekilmesi işlemidir.

FUE saç ekimi nedir?

Operasyonel FUE Tekniği Nasıl Uygulanmaktadır?

FUE saç ekimi nedir?
FUE saç ekimi nedir?

Saç ekim uzmanın yapacağı ön inceleme ve analiz sonucunda saçın açıklık oranı, saçın yapısı ve rengi belirlenmektedir. Greftler donör bölgesinden dağınık olarak alınır. Bu sayede alınan bölgede eksik saç izinin de görülmemesi sağlanır. FUE yöntemi ile saçları alırken ve ekerken kafa derisine herhangi bir kesi işlemi yapılmamaktadır. Saç kökleri donör bölgeden çıkartılırken punch adı verilen 0.8 mm’lik özel iğneler kullanılmaktadır. Köklerin ekileceği bölgeye kanallar açılarak greftler tek tek bu kanallara nakledilmektedir. Köklerin yerleştirilmesinde sonra dikiş ve ağrı gibi olumsuz durumlar meydana gelmez. Saç ekimi, kişinin kafa bölgesine lokal anestezi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Saç ekim operasyonu süresi ihtiyaç duyulan greft sayısına göre kişiden kişiye değişim göstermektedir.

Saçlarda hemen bir uzama olur mu?

Ekilen saçlarda işlemin ardından hemen bir uzama olmaz. Yani saçlar yaklaşık 3 ay içerisinde çıkmaya başlamaktadırlar. 1 yıllık bir süreçte tamamen uzamış ve çıkmış olurlar.

Ekilen bu saçlarda tekrar dökülme yaşanır mı?

Analizler sonucunda doğru yapılan bir başarılı saç ekim operasyonu sonrasında saçların dökülmesi söz konusu değildir. Ekilen saçlar eskisi gibi doğal bir görünüm kazanır ve uzar. İşlemin ardından bir yıl sonra saçlarınızı dilediğiniz gibi kestirebilmekte ve boyatabilmektesiniz.

Herkes saç ekimi yaptırabilir mi?

Saç dökülmesi olan herkes saç ekimi yaptırabilir. Ekim yapılabilmesi için 18 yaşını geçmiş olması gerekmektedir. Fakat hasta 18 yaşından küçük ise bazı şartlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise saç dökülmesi ciddi boyutlarda kayıplara sebep olmuş küçük hastanın ailesinden onay alınarak operasyon gerçekleştirilmesidir. Ayrıca kemoterapi, rapyoterapi gören kişilere saç ekimi yapılamaz.