Hair Loss Treatments

Saç Ekiminde Kullanılacak Yöntemler

Saç ekiminde kullanılan birçok teknik vardır. Bu tekniklerden fue saç ekimi yöntemi alıcı bölgeden kıl köklerinin tek tek alınarak ihtiyaç olan bölgeye ekilme işlemidir. Önerilen FUE ekimidir, avantajları verici bölgede iz bırakmamasıdır. Verici bölgede kıl kökü yoğunluğu olmadığı durumlarda kıl kökleri tek tek alındığı için farklı bölgelerden ekim yapılmaktadır. Yani köklerin arasındaki açı ayarlanabildiği için saç doğal saç yapısına göre ayarlanabilmektedir.

Saç Ekiminde Kullanılacak Yöntemler

Saç Ekiminde Kullanılacak YöntemlerFue yöntemi bir çeşit saç ekim işlemidir. Fue seans ile saçlar saç derisine saç köklerine zarar vermeden kıl kökleri mikro motor cihazı ile çıkarılmaktadır. Bu kökler daha sonra ekilecek bölgeye yerleştirilir. Yani saç ekiminde cerrahi bir müdahale gerekmektedir. Kesinlikle hastane ortamında ya da steril bir klinikte yapılmalıdır. Kısaca steril ortamda ve uzman bir doktor tarafından yapılmazsa saç ekim işlemi başarılı olmaz. Özelliklede mikro motorla yapılan işlemlerde köklerin çıkarılması hızlı bir şekilde çıkarıldığı için saç kökleri zarar görecek saçlar tutmayacaktır. Dez avantajları ise seanslar süresi çok uzun sürmekte ve fazla seans alınmaktadır. Mega seans yöntemi Kellik durumu hızlı ilerliyorsa bu süreç içerisinde verici bölgede kıl köklerinde kayıplar olur.

Kellik artık kader olmaktan çıkmıştır. Birçok yeni saç ekim sisteminin çıkması ve başarı oranının artması buna etken olmaktadır. Yani saç ekiminde yapılan işlemlerden olumlu sonuç alanların sayısı günden güne artmaktadır. Üstelik ülkemizin her yerinde bu işi iyi yapan birçok yeni klinik de açılmaktadır. Fakat mutlaka güvenilirliği kanıtlanmış kliniklerde ve ameliyat ortamında yaptırılmalıdır. Merdiven altı diye da bir edilen yerlerde bu tür işlemlerin yapılması sağlık açısından uygun olmaz. Yapan kişinin de uzmanlık belgesine bakmak gerekir.

Fue tekniği ile fut tekniği arasındaki farklar

Fue saç ekim tekniği ile ilk olarak saçlar tek tek alınmaktadır. Diğer yöntem olan FUT tekniğinde ise saçlar deri ile toplu alınmaktadır. Bu teknikte bir seansta yaklaşık 4000 saç ekilmektedir. Çok sık kullanılan FUE tekniğinde bir seansta daha fazla saç ekilebilmesi için mikro motor kullanılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan FUT tekniğinde ise mikro motor kullanılmamaktadır. FUT saç ekim tekniği daha kısa sürede tamamlanmaktadır. FUE saç ekim tekniği seansları ise daha uzun sürede tamamlanmaktadır. Kısaca bu işlemlerin hangisinin kullanılacağına doktor kişinin kıl köklerini inceledikten sonra kişiye en uygun saç ekim işlemini seçmelidir. Verici bölgenin yoğunluğuna göre bu tekniklerden birisi seçilmektedir.