Natural Solutions for Hair Loss

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

Saç dökülmesine doğal çözüm yolları çok çeşitlidir. Günümüzde kadınlarda da erkeklerde de saç dökülmesi sorununa sıkça rastlanmaktadır. Özellikle bu dökülmenin erkeklerde tepe kısmında olması kişi tarafından rahatsız edici bir durumdur. Tabi ki saç dökülmelerini tetikleyen birçok faktör vardır ve bunların en başında genetik olması yer alır. Genetik nedenler kadar stres, yorgunluk, kansızlık gibi birçok etken de saç dökülmelerine sebebiyet vermektedir. Bu dökülmelerle mücadele eden insanların çoğu saç ekimine başvurmaktadır.

Saç dökülmesine doğal çözüm yolları nelerdir?

Saç dökülmesine doğal çözüm yolları
Saç dökülmesi için doğal çözümler…

Hastalarda yaşanan saç dökülmelerinin birçok nedeni bulunmaktadır. Saç dökülmesi nedenleri arasında en önemlilerinden biri de vitamin eksikliğidir. Ayrıca stres, demir eksikliği ve özellikle de genetiktir. Bu şekilde uzayıp giden saç dökülmelerinin nedenleri kadar tabi ki çözümleri de bulunmaktadır. Hatta en çok tercih edilen bitkisel çözümler en iyi tedavi yöntemi arasındadır. Hem cilde zarar vermez ki hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır, hem de saç dökülmelerini engelleyerek saçların dökülmesini engeller.

  1. Saç dökülmesine doğal çözüm olarak kına yakmak eski fakat etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda saçın güçlenmesine yardım eder. Kınanın hazırlanma aşamasında içine ceviz kabuğu, zeytinyağı, soğan kabuğu gibi maddeler eklendiğinden ötürü, saç tellerinin daha da güçlenmesini ver parlak durmasını sağlar.
  2. Eğer ki bireyde vitamin eksikliğinden ötürü dökülmeler yaşanıyorsa avokado yağı ya da meyvesi de kullanılabilir. Güçsüz kalmış ve dökülen saçlara, A,B,C,D ve E vitamini içerdiği için iyi gelmektedir. Kuru deriyi canlandırır.
  3. Badem yağı da saçlara çok iyi gelmektedir. Hem güçlenmesine hem de dökülmelere engel olur.
  4. Avokado yağı kadar zeytinyağının da saçlar üzerinde büyük bir etkisi vardır. Saçınıza zeytinyağı sürdükten sonra 2 saat kadar bekletin ve ardından yıkayın. Ek olarak zeytinyağı ve avokadoyu da karıştırarak kendinize bir maske yapabilirsiniz.
  5. Hindistan cevizi yağı saçları güçlendirir ve aynı zamanda bakım yapar.
  6. Üzüm çekirdeği yağını da saçların canlanmasında kullanmak işe yarayabilir.
  7. Isırgan otu ile hazırlanan kürler de saç dökülmelerini oldukça azaltır ve engeller.

Saç dökülmesine doğal çözüm yollarından birisi de sarımsak saç bakımı yöntemidir.