how to prevent hair loss

Saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalı?

Saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalı?
Saç dökülmesini önlemek için neler yapılmalı?

Saç dökülmesini önlemek için önerilerimiz olacak. Erkek ve kadınlarda görülen en büyük sorunlardan bir tanesi de saç dökülmeleridir. Elbette her hastalığın olduğu gibi bu hastalığın da belli başlı nedenleri bulunmaktadır. Bu yazımızda bu nedenlere maddeler halinde göz atmaya çalışacağız. Saç dökülmesinin her 3 kişiden 2’sinde görüldüğü yapılan anketler arasında çarpıcı bir gerçek olarak bizleri şaşırtmış durumda. Bakımsız saçlarsağlıksız saç derisi ve zayıf saç kökleri bunun en önemli nedenlerinden biri diyebiliriz. Ancak daha detaylı bir inceleme için aşağıdaki maddelere göz atalım:

Saç dökülmesini önlemek için yapılması gerekenler!

• Özellikle deriye ve saç ile saç köklerine zarar verecek olan ürünlerden uzak durmanız gerekmektedir. Bu ürünlerin başında da kimyasal içeriğe sahip olan kozmetik ürünler yer almaktadır.

• Saçlarınızın bol proteine ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ihtiyacı da en azından dermokozmetik sektöründe yer alan meyve özlü bitkisel şampuanlardan alabilirsiniz. Ayrıca bu sayede saç köklerinizi daha güçlü ve daha sağlam yapabilirsiniz.

• B grubu vitamin özleri uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Yine yukarıda belirttiğimiz gibi dermokozmetik sektörü bu konuda sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır diyebiliriz.

• Saç dökülmelerinin en önemli nedenlerinden bir tanesi olarak gösterilen strestir. Stresten uzak bir yaşantı elbette mümkün değil ancak saç dökülmelerini önlemek adına daha sakin ve daha sorunsuz bir hayat yaşamanız iyiliğiniz için olacaktır.

• Sigara ve alkol gibi cilt yapısına ve bünyeye de zarar veren ürünlerden kaçının. Bu ürünler de saç dökülmesine de neden olmaktadır. Bu yüzden mümkün olduğunca kullanmamak ve eğer kullanıyorsanız da azaltmanız gerekiyor.

Bu konularda dikkatli olmanız elbette yeterli değildir. Ancak en azından bu konular için önlem alabilirsiniz. Bununla birlikte jöle ya da briyantin gibi ürünleri de kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü içerdikleri doğal olmayan maddeler nedeniyle saçlara zarar verebiliyorlar. Hemen akabinde ılık su masajı sizlere verebileceğimiz en önemli tavsiyelerden bir tanesidir. Bu masaj sayesinde daha güçlü saç köklerine sahip olabilirsiniz. Doğal bakım ürünleri de yine saç dökülmelerini belli oranda önleyecek olan ekstra ürünler arasında yer almaktadır.

Tüm bakım ve tedavi yöntemlerine rağmen saç dökülmesi sorununuz devam ediyorsa, kesin ve kalıcı bir çözüm yöntemi olan saç ekimiyle doğal ve sağlıklı sağlara sahip olabilirsiniz. Saç ekimi dökülen bölgenin durumuna göre 4-8 saat arasında süren, yara izi bırakmayan ağrısız bir yöntemdir.