Hair Transplant Treatment

Kimler Saç Ektirebilir?

Kimler saç ektirebilir, kimler saç ektiremez?.. Başın arka bölümü verici saha olarak tanımlanmaktadır. Bu bölümde yer alan saç köklerinin sayısı yeterliyse saç ekimi yaptırılabilmektedir. Bu aşamada ekim yapılacak sayıya ulaşmak gerekmektedir. Sayı yeterliyse cerrah tarafından operasyona yapılmaktadır. Sağlıklı saçların alınıp yer değiştirmesi ile ameliyat tamamlanır.

Kimler saç ektirebilir, kimler saç ektiremez?

Kimler saç ektirebilir kimler saç ektiremez?
Kimler saç ektirebilir kimler saç ektiremez?

İlk olarak saç analizlerinin yapılması gerekmektedir. Daha sonra da bütün kontroller ışığında ne gibi tedavi ve ameliyat sonrası yöntem izleneceği belirlenmektedir. Bu işlerin tamamı cerrahın sorumluluğunda yapılmaktadır. Daha sonra saç ektirmek isteyen kişi ile sonuçlar paylaşılmaktadır. Bundan sonra ise hastanın sonuçları görüp yöntemi kabul etmesi beklenmektedir. Hastanın bunları kabul etmesi durumunda ise uygun tarih ile detaylar kararlaştırılmaktadır.

Diğer taraftan erkekler ve kadınlar, doğuştan saç dökülmeleri yaşamaktadır. Ayrıca yanık sorunları ile saç kayıplarının oluşması, bazı ameliyat izleri ve kaza gibi hasarların gizlenmesinin istenmektedir. Bu yüzden hastanın saçlarında aşırı gerilme oluşması sonucunda dökülmeler sıklaşmaktadır. Saçlarda bilinçli yada bilinçsiz olarak koparılma ya da bağımsız olarak kopma gibi durumlar da oluşabilmektedir. Bu tip şeylerin meydana gelmesi dahil pek çok farklı sebepten de hasta saç ekimi yaptırmaktadır.  Yaş açısından bakarsak hastanın en az 18 yaşında olması ve üst yaş sınırının yer almadığını belirtmeliyiz. Nakil yapılacak saç kökleri kişinin kendisinden alınmaktadır. Ya da aynı yumurta ikizinden faydalanılmaktadır.

FUE tekniği ile sakal ekimi nasıl yapılmaktadır?

Teknoloji her geçen gün gelişmekte ve insanoğlunun ihtiyaçlarına her geçen gün daha fazlası ile cevap verebilmektedir. Bu yüzden sakal dökülmelerinde yaşanan psikolojik travmalar içerisinde olmak artık sonunuz olmayacak. Yani gerekli teknolojik aletlerimiz bulunmaktadır. Enseden alınacak saç kökleri bıyık ve sakal bölgenize ekilebilmektedir. Ekilen sakallarınızın tamamen görünür hale gelmesi gerekmektedir. Bu da 4 ile 8 aylık sürenin geçmesi ile mümkün olmaktadır. Her hangi bir kesi, yara izi, yüzünüzde olumsuz bir gelişme söz konusu olmamalıdır. Bu arada operasyonda 0.5 mm gibi küçük mikro iğneler kullanılmaktadır. Bu iğnelerin yardımı ile cilt kesilmeden kanallar açılmaktadır. Son olarak  sakallar ekilmeye başlanmaktadır. Merak ettiğiniz tüm soruları bizlere yöneltebilirsiniz.  Firmamızdan Antalya’da sakal ve saç ekim fiyatları hakkında bilgi almak isteyenler! Bizi hemen arayın!

Dip Not : Firmamız saç ve sakal ekiminin yanı sıra bıyık, kaş ve kirpik ekimi de yapmaktadır. Yapılan işlemlerin tamamı FUT tekniği ile gerçekleştirilmektedir.